­čÄż­čĆć Elevii No╚Ötri Str─âlucesc pe Terenul de Tenis la Cupa Bestar din Ia╚Öi! ­čîč

Felicit─âri echipei noastre pentru succesul remarcabil la Cupa Bestar, un prestigios turneu de tenis de c├ómp desf─â╚Öurat ├«n perioada 9 ÔÇô 11 martie la Ia╚Öi! Organizat de Tennis Club Micul AS, acest eveniment face parte din Circuitul Na╚Ťional de Tenis al Federa╚Ťiei Rom├óne de Tenis, categoria U12.

Elevii no╚Ötri, reprezentan╚Ťi ai Clubului ACS ÔÇ×Nada FlorilorÔÇŁ ╚Öi ai ╚ścolii Gimnaziale „Alexandru Ioan Cuza” F─âlticeni, au impresionat cu evolu╚Ťia lor excelent─â ╚Öi au urcat pe podium cu m├óndrie! La categoria Fete, U12, Elena Tanas─â a cucerit locul I, domin├ónd finala ╚Öi ├«nving├óndu-╚Öi adversara, Andrea Nour. La b─âie╚Ťi, Christian Samachisa s-a impus cu determinare ╚Öi a ocupat locul I ├«ntr-o final─â tensionat─â, iar colegul s─âu, Daniel Mitocaru, a ob╚Ťinut meritat locul II.

Felicit─âri ├«ntregii echipe pentru performan╚Ťa lor extraordinar─â ╚Öi pentru m├óndria adus─â ╚ścolii Gimnaziale „Alexandru Ioan Cuza” F─âlticeni! ­čĆć­čîč #CupaBestar #EducatiePrinSport #PerformantaSportiva