Eusebiu-Constantin Prisacă, locul I la Campionatul Național de Atletism – etapa de zonă

Elevul clasei a VI-a A de la Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”, Eusebiu-Constantin Prisacă, a participat, în data de 16.05.2026, la Campionatul Național de Atletism – etapa de zonă, concurs organizat pe stadionul „Emil Alexandrescu” din Iași, unde tânărul sportiv a obținut locul I la proba de 1500 m, categoria U14.

Pentru Eusebiu urmează Campionatele Naționale de Atletism în Aer Liber, organizate la sfârșitul lunii, la București.

Felicitări, Eusebiu, și mult succes în competițiile ce urmează!